Gabinet Fizjoterapii
i Masażu Leczniczego

mgr Anna Czapulak | tel. 608-326-244

Image 01 Image 01 Image 02 Image 03 Image 04
Masaż odchudzający - antycellulitowy

Masaż ten intensywnie wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami. Intensywnie modeluje i wyszczupla takie partie sylwetki ciała jak talia, brzuch pośladki czy biodra. Szczególnie polecany osobom, które chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało.

Masaż wyszczuplający polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu i widocznie zmniejszenie się obwodów ciała. Modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące i przyśpieszające regenerację naszego naskórka (wyraźnie poprawiając wygląd skóry całego ciała).

Masaż ma na celu poprawę elastyczności skóry i tkanki łącznej, działa ujędrniająco oraz zapobiega powstawaniu fałd skórnych. Ponadto przyśpiesza metabolizm, poprawia krążenie okolicy masowanej, a także wzmacnia osłabione mięśnie i usuwa toksyny z organizmu. Masaż ujędrniający uelastycznia skórę, powoduje, że krew szybciej krąży, uaktywnia się przepływ limfy i tym samym odżywiona zostaje okolica masowana. Poprawia się metabolizm, dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej – powoduje to zmniejszenie się cellulitu, co nadaje skórze ładniejszy wygląd.

Masaż antycellulitowy zalecany jest w czasie odchudzania, by zapobiec przykrym konsekwencjom szybkiej utraty wagi w postaci wiszącej, zwiotczałej skóry. Chcąc wymodelować wymarzoną sylwetkę, pozbawioną fałdek i nierówności, warto poddać się antycellulitowemu masażowi minimum kilkukrotnie w ciągu roku.

Ze względu na stopień zaawansowania, można wyróżnić kilka postaci cellulitu, od napiętego i twardego, po wiotką skórę z obrzękami. Pierwsze fazy cellulitu to problemy natury estetycznej. Kolejne mogą stanowić już poważny problem zdrowotny, który warto skonsultować z lekarzem.

Jakie korzyści przyniesie Ci ten masaż?

  • redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej na biodrach, brzuchu, udach lub ramionach